Akcja FLASH-MOB

Flash mob (ang.dosł. błyskawiczny tłum) – określenie, którym przyjęło się nazywać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. Działanie to jest uwieńczone licznymi fotografiami.

FLASH  MOB w Mogilnie pod patronatem Biblioteki Miejskiej

przygotowany przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 3

„NASZ  PATRON  MIKOŁAJ  KOPERNIK”

Cele akcji

- propagowanie szkoły  i jej patrona Mikołaja Kopernika w najbliższym środowisku

- niekonwencjonalny sposób na obchodzenie Święta Patrona

- integracja społeczności Szkoły Podstawowej nr 3

- współpraca szkoły z lokalnymi instytucjami kultury

Pomysłodawcą akcji jest pracownik biblioteki Pani Zofia Jarząbkowska.

Uczniowie z nauczycielami zrealizowali własne pomysły dotyczące akcji.

Poniżej zamieszczam tabelę z uczestnikami, ich pomysłami i miejscem realizacji akcji.

Lp. Klasa Opiekun Miejsce. Działanie
1 VI c Katarzyna Paribek Teren wokół szkoły. Dekoracje tematyczne.
2 III a     IV c Irena Kuzak Joanna Kuzak ul. Kopernika. „Urodziny patrona ulicy”. Dekorowanie ogrodzeń kwiatami, częstowanie piernikami; okolicznościowy śpiew, taniec.
3 V b Anna Kluczyńska Przejście ulicami miasta w kierunku PKP.Prezentacja modeli planet.

III b

I a

I b

II d

Lucyna Wolska

Marzena Gabryszak

Sławomira Zielińska

Aleksandra Schulz

Targowisko miejskie. Przejście ulicami miasta. Prezentacja plastyczna „Toruń- miasto Kopernika” Prace plastyczne
5 I d Hanna Pochylska Parking na ulicy Hallera przed sklepem Biedronka. Prace plastyczne.

Podsumowaniem akcji będzie wystawa zdjęć z powyższych działań w Bibliotece Miejskiej w ratuszu.

Więcej zdjęć w galerii. Zapraszamy! (Kliknij tutaj)

Część 2 zdjęć – kliknij tutaj

100_0784 DSC_0076 DSC_0702 DSCF5749 DSCF5750